Miasto Miłosierdzia

W niedzielę, 30 września 2012 r.  można było zobaczyć przedstawienie Teatru Klamra „ZMIANA_PRZEMIANA”. Aktorzy wystąpili na Pl. Piłsudskiego w ramach kolejnej edycji Miasta Miłosierdzia. Można było odwiedzić także stoisko „Chaty z pomysłami”. Zdjęcia z wydarzenia można zobaczyć tutaj.

Miasto Miłosierdzia to festiwal dobroczynności, którego organizatorem jest Centrum Myśli Jana Pawła II. Współtworzy je jednak ponad 50 różnych instytucji, organizacji pozarządowych oraz grupy nieformalne, które w niedzielę 30 września zaprezentują swoją działalność na warszawskim placu Piłsudskiego. Podczas imprezy odbędą się występy artystyczne, zabawy, warsztaty, konkursy,  filmy, spotkania z osobami realizującymi projekty społeczne. Miasto Miłosierdzia ma być miejscem spotkania osób chcących pomagać i potrzebujących pomocy, platformą wymiany idei i doświadczeń, generatorem pozytywnej energii.

Hasło „PoMOGĘ, bo MOGĘ” wskazuje na najważniejsze cele: promocję wolontariatu oraz pokazanie łatwości pomagania. Wydarzenie ma kreować „modę” na dobroczynność, na różne formy zaangażowania w sprawy społeczności lokalnej, na pracę pro publico bono i działania non profit. Miasto Miłosierdzia ułatwi nawiązanie kontaktów, zainspiruje do działania, pozwoli nam wspólnie odkryć dobro w naszym społeczeństwie.

Miasto Miłosierdzia jest organizowane po raz  trzeci. Poprzednie festiwale odbyły się w latach: 2008 (plac Teatralny) i w 2010 (Krakowskie Przedmieście).