Galeria w ogrodzie

Może być obrazem przedstawiającym na świeżym powietrzuW naszym ogrodzie powstała galeria plenerowa. Będą w niej prezentowane prace artystyczne, informacje o wydarzeniach, zdjęcia – wszystko to, czym chcemy się z Wami dzielić.

Dziękujemy firmie Omega System, dzięki której mamy profesjonalny system ścianek wystawienniczych.

Spektakl plenerowy

Nareszcie! Po długich, mrocznych miesiącach mogliśmy się spotkać w ogrodzie.

W środowe popołudnie 23 czerwca 2021 r. odbył się spektakl plenerowy „Lata dwudzieste, lata trzydzieste – w piosence i anegdocie”.
W przedwojennym repertuarze wystąpili uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy „Chata z pomysłami” oraz młodzieżowe trio wokalne. Można też było obejrzeć wystawę „Wokół Chaty latają ptaki”.
Wspólne tańce, śpiew, rozmowy i specjały na stołach, to doskonałe rozpoczęcie lata!
 
Zapraszamy do obejrzenia reportażu Bartosza Pięty
 

Continue reading »

Z Ziemią krążymy

Pandemia pokrzyżowała plany i nie mógł odbyć się pokaz spektaklu „Z Ziemią krążymy”. Dlatego zapraszamy do obejrzenia filmowej impresji.

 

 

Spektakl „Z Ziemią krążymy” powstał w ramach cyklu warsztatów teatralnych „Sami o sobie”, czyli twórczych spotkań z poezją ks. Jana Twardowskiego.
Projekt został dofinansowany przez Urząd m. st. Warszawy.

 

Wolontariat jest super!

Już drugi rok współpracujemy z Fundacją BGK w ramach programu „Wolontariat jest super!”.

Dzięki udziałowi w ubiegłorocznej edycji w Chacie pojawił się profesjonalny, zewnętrzny stół do tenisa stołowego. W tym roku udało się ułożyć bezpieczną nawierzchnię i tym samym wyznaczyć miniboisko w części rekreacyjnej. Drugim prezentem jest fontanna – złota kula w części sensorycznej „Chatowego ogrodu 5-zmysłów”.
Dziękujemy wolontariuszom z Fundacji BGK za bardzo owocną współpracę a szczególnie Pani Małgosi – koordynatorce projektu z Banku BGK, bez której nic by się nie udało.

 

Warsztaty teatralne „Sami o sobie”

W piątek 11 września 2020 r. rozpoczęliśmy cykl warsztatów teatralnych „SAMI O SOBIE”, czyli twórcze spotkania z poezją ks. Jana Twardowskiego.

Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy „Chata z pomysłami” z animatorkami Magdaleną Dakowską i Marzenną Szymańską przy akompaniamencie Ewy Wendeker przygotują wspólnie pokaz teatralny.

Projekt współfinansowany przez Urząd m.st. Warszawy Dzielnica Wawer.

 

 

Kiermasze świąteczne

Zapraszamy na kiermasze wyrobów z Chaty z pomysłami.

W tym roku macie dwie okazje, żeby upolować coś ciekawego:

  • w czwartek, 4 kwietnia 2019 r. zapraszamy do Urzędu Dzielnicy Wawer ul. Żegańska 1, będziemy we foyer Urzędu między 10.00 a 15.00
  • w niedzielę, 7 kwietnia 2019 r. zapraszamy do Parafii Matki Bożej Królowej Polski w Aninie, ul. Rzeźbiarska 46. Będziemy od 9.00 do 13.30., po każdej z Mszy Świętych.

Do zobaczenia!

Przygotowania do wakacji

W lipcu 2019 r. organizujemy obóz w Augustowie. Weźmie w nim udział około 30 osób. Planujemy pojechać tam autokarem.

Dla wielu uczestników Chaty z pomysłami jest to jedyny wypoczynek w ciągu roku i możliwość wyjechania z domu. Mimo, że na obozie nie będzie luksusów, to koszt i tak przekracza możliwości finansowe wielu rodzin. Koszt przejazdu jednej osoby to 200 zł.

Dlatego już teraz zapraszamy Was do wsparcia zbiórki, którą organizujemy na Facebooku lub do wspierania wpłatami bezpośrednio na konto:

Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną  „Chata z pomysłami”
VW Bank 30 2130 0004 2001 0510 4088 0001

Aktualizacja: Zakończyliśmy zbiórkę sukcesem. Dziękujemy!

Dzięki Waszym wpłatom w ciągu dwóch tygodniu osiągnęliśmy zamierzony cel czyli 4 000 zł. Zbiórkę zakończyliśmy kwotą 4 006 zł.

Jeszcze raz dziękujemy za wszystkie wpłaty przez Facebooka, przelewy na konto, udostępnienia, lajki, komentarze, maile, smsy z pytaniem ile brakuje.
To wszystko ma nie tylko wartość pieniężną. To wspaniale wiedzieć, że otacza nas tak wiele życzliwych osób 🙂