kulka dzwięku

bar_teatr.gif

 

Grupa Studnia O. i „Chata z pomysłami” zapraszają na widowisko pt.

KULKA DŹWIĘKU

kulka dzwięku - logo

Są wśród nas tacy, którzy potrafią tak klaskać, że z ich dłoni wyskakuje magiczna kulka dźwięku. Kto się znajdzie w jej pobliżu, zaczyna opowiadać historię – nawet jeśli nie mówi lub mówi z trudem. Na przykład historię chłopca, który pewnego dnia obudził się w lesie i nie wiedział, kim jest. Po tym samym lesie wędrują też inni bohaterowie naszych opowieści: mała dziewczynka i wilk, bracia Lwie Serce, Pinokio z długim nosem, chłopiec, w którego ciele mieszka głos jak dzwon… Co się stanie z nimi wszystkimi, gdy w lesie zacznie płonąć wielki ogień? Czy uratuje ich mała papużka-papużczyna, która lata nad Aninem z kroplą wody w dziobie?

Zapraszamy do wysłuchania opowieści, które powstały podczas warsztatu opowiadania historii, prowadzonego przez opowiadaczy z Grupy Studnia O. (Beata Frankowska, Jarek Kaczmarek). Uczestnikami warsztatu są dorosłe osoby z niepełnosprawne intelektualnie ze Stowarzyszenia „Chata z pomysłami”. Każdy opowiada swoją historię – na swój własny sposób.

Opowieściom towarzyszy muzyka wykonywana na gitarach, bębnach i fletach pod kierunkiem Miłosza Pawlika.

GRUPA STUDNIA O
. to stowarzyszenie opowiadaczy, które działa od 1996 roku. Ważną częścią działalności grupy jest prowadzenie warsztatów opowiadania: dla uczniów, studentów, bibliotekarzy, muzealników, nauczycieli. www.studnia.org

Spektakle był pokazywany kilkakrotnie:

  • 1 lipca’07 – „Kulka Dźwięku i Orienty” w ramach projektu „Lato Opowieści”. Miejsce: przestrzeń w pobliżu budynku dawnego kina Wrzos w Aninie.
  • 29 czerwca’07 – „Kulka dźwięku” w Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie.
  • marzec’07 – „Kulka dźwięku” w siedzibie Teatru Remus, Praga Północ, Warszawa.

Dodaj komentarz