Moja tajemnica, czyli jak bawić się muzyką i słowem

Ania Broda

Ania Broda

Moja tajemnica, czyli jak bawić się muzyką i słowem

to autorski projekt Ani Brody na tworzenie muzycznych obrazków do tekstów literackich oraz słownych improwizacji z udziałem dzieci. Zapraszamy dzieci (4-10 lat) do wzięcia udziału w cyklu  6 spotkań – warsztatów i twórczej pracy ze słowem, dźwiękiem i rytmem, które będą się odbywać w „Chacie z pomysłami”.  Adres: Rzeźbiarska 46, budynek dawnego kina w Aninie, I piętro, wejście od strony parkingu.
Kolejne spotkanie w piątek 25 maja o godz. 16.00.

Celem projektu jest stworzenie zespołu dzieci, które chcą i lubią śpiewać i grać.
Podobne grupy wokalno-muzyczne powstaną w innych miastach i wsiach na terenie północnej Polski.
Zajęcia z udziałem cymbałów, pianina, instrumentów perkusyjnych, triangli i tamburynów, mają charakter interpersonalny i są otwartą formą zajęć dla dzieci.
Kulminacją projektu będzie wspólny koncert w wykonaniu wszystkich  małych artystów prezentujący stworzone wspólnie obrazki muzyczne, czyli nowe, kolorowe piosenki.

Zrealizowano w ramach stypendium z budżetu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zapisy na zajęcia: kom. 503 644 176, mail: chata(at)chatazpomyslami.org

Ania Broda
Na co dzień jest muzykiem Kapeli Brodów, w której śpiewa i gra  na cymbałach. Od siedmiu lat, wieczorami namiętnie wymyśla  piosenki dla dzieci, kołysanki i inne miniatury muzyczne. Inspiracją jest dla niej  piękna poezja dziecięca – szczególnie ta nieobliczalna i zagadkowa, w której dźwięczą słowa. W muzyce szuka  nastrojów, kolorów, wzruszeń, tajemnic i nieprawdopodobnych historii, poruszających delikatne struny wyobraźni. Ma na swoim koncie  kilka  płyt jako Kapela Brodów, współpracuje z Polskim Radiem PR2, Państwowym Teatrem im. H. Modrzejewskiej w Legnicy, nagrywała dla telewizji, występowała na wielu festiwalach w kraju i zagranicą, prowadzi warsztaty śpiewu, wykonuje partie wokalne w multimedialnym  widowisku  „Pamiętam. Katyń 1940” L.U.C-a, czyli Łukasza Rostkowskiego na zamówienie Narodowego Centrum Kultury /2010/